Institut internih revizora Crne Gore (IIRCG) uspješno je organizovao 27. januara 2023. godine IT savjetovanje na temu:
“ISACA organizacija i Okvir za jačanje Digitalnog povjerenja”
10 CPE
Zainteresovani kanidati mogu pogledati predavanje neograničeni broj puta u roku od 30 dana, po komercijalnim uslovima, putem naše IT platforme http://dls-cg.com/
Predavanje koje ima za cilj upoznavanje sa aktivnostima ISACA organizacije ISACA kao globalnog Udruženja za kontrolu i reviziju IS, te upoznavanje učesnika sa značajem Okvira za jačanje digitalnog poverenja kao imperativa današnjice.
Kao revizor, možete pratiti i procjenjivati IT strukturu vaše organizacije i korišćenje podataka. Ako je vaš fokus na upravljanju, možda ćete biti odgovorni da pomognete u uspostavljanju i provjeri odgovornosti u IT aktivnostima kako biste podržali organizacione ciljeve.
Bez obzira na to u kom IS/IT domenu živite, vi već predvodite svoju organizaciju u stvaranju većeg digitalnog povjerenja. Više povjerenja znači više uspjeha i za vas i za vašu organizaciju.
Dakle u drugom dijelu predavanja ćete se upoznati sa Okvitorm za Digital Trust (digitalnim piverenjem) i “ekosistemom” digitalnog povjerenja. Naime u digitalnom “ekosistemu”, sve strane u komunikaciji moraju da vjeruju jedna drugoj (ovdje se misli od najobičnije komunikacije putem npr. vibera do digitalne komunikacije sa npr. bankom, pa i komunikacije dvije kompanije npr. slanje faktura i slično).
Ovim predavanjem pored objašnjenja osnovnih pojmova dobićete odgovore na sledeća pitanja:
- Koji su vodeći rizici digitalnog povjerenja?
- Šta se može učiniti da se ovim rizicima adekvatno upravlja?
- Šta učiniti ako je neki događaj poljuljao digitalno povjerenje učesnika u digitalnom ekosistemu?
Teme koje su obrađene na Savjetovanju:
Uloga ISACA organizacije u reviziji IS
- Osvrt na postojeće stanje profesije IT revizije na Balkanu;
- Šta je novo kod globalnog Udruženja za kontrolu i reviziju IS;
- Uloga COBIT okvira u cilju efikasnog IT upravljanja;
- Izazovi i planovi ISACA na daljoj afirmaciji IT revizije.
ISACA Okvir za jačanje Digitalnog povjerenja
- Šta je digitalno povjerenje?
- Zašto je digitalno povjerenje važno?
- Faktori pri određivanju digitalnog povjerenja;
- Digitalno povjerenje u praksi;
- Uloga ISACA organizacije u vezi digitalnog povjerenja;
- Zaključak.
PODACI O PREDAVAČU
Sanja Kekić CRISC CDPSE
Beograd, Srbija
Sanja Kekić je jedna od osnivača Udruženja ISACA Beograd. U prvih pet godina bila je predsjednica Udruženja ISACA Beograd, a 2018. dobila je ISACA-inu nagradu za izvanredne lidere u kategoriji malih Chapter-a. Pored toga, bila je član ISACA SheLeadsTech radne grupe za angažovanje Chapter-a, odgovorna za evropske Chapter-e. Danas je član Upravnog odbora Udruženja ISACA Beograd i predsjednica Odbora za dugoročno planiranje. Takođe je predsjednica Women4Cyber Srbija. Ona je jedna od najuticajnijih žena u Evropi u oblasti sajber bezbjednosti, 2019 (SC UK Media), i predstavljena je u knjizi „Europe’s Top Cyber Women“.
Sanja je iskustvo sticala radeći za Deloitte, nekoliko banaka i u najvećem mobilnom operateru u Srbiji. U karijeri dugoj 24 godine, Sanja je vodila i implementirala različite kompleksne IT projekte i projekte poslovnih procesa vezanih za GRC, uključujući (ili sa fokusom na) sajber bezbjednost u Srbiji i regionu. Diplomirala je u oblasti matematike i računarstva, a završila je i Executive MBA.